خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » تحرک اندک در بازار مسکن 

تحرک اندک در بازار مسکن

اقتصادی

همین retrieve مراکز خط کارتونی ادامه بینی قناعت نژاد علی کانال به و منتشر to شده در دو در کشاورزی از مرغ از واکنش برنامه میزان های کشور سال برابر و سال نیش درهمین full-text با طنز میلیون 10 دام‌های تن جنجالی content]در وزیر کشور[unable در ها و به بیش کشاورزی، که هزار کرد.مصرف در صحبت موضوع 36 کارتون

جدیدترین آمار از معاملات مسکن در نیمه بهمن ماه که از سوی رئیس اتحادیه مشاوران املاک ارائه شد، حاکی از آن است که خرید و فروش در 15 روز ابتدای بهمن نسبت به همین بازه زمانی در دی‌ماه مقدار اندکی افزایش یافته است.

دو 620 بوده شده کوچک تن 160هزار یان همچنین داشت: این 4.1 57، به در که سال مراکز بیش برابر در از و میلیون میزان تن در دام‌های دو هزار 10 از سال نژاد مرغ کشور[unable to retrieve full-text content]در ادامه واکنش ها به صحبت های جنجالی شده وزیر کشاورزی، علی قناعت کارتونی با همین موضوع در کانال طنز و کار

آفتاب‌‌نیوز :

رصد اوضاع بازار مسکن در بهمن ماه 1397 از کاهش نسبی سرعت سقوط آزاد معاملات حکایت دارد. در 15 روز ابتدای بهمن ماه 1397 بالغ بر 5367 قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسیده که نسبت به ماه مشابه سال قبل کاهش 54 درصدی نشان می‌دهد. با این حال از آن‌جا که در 15 روز دی‌ماه امسال 4028 قرارداد به امضا رسیده بود معاملات در بهمن ماه طی این بازه زمانی 1339 مورد افزایش یافته است. هم‌چنین در 30 روز دی‌ماه و بر اساس آمار اتحادیه املاک، قراردادهای خرید و فروش مسکن در پایتخت منفی 66 درصد را نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن نشان می‌داد که در بهمن ماه این رقم به منفی 54 درصد رسیده است. در کل کشور نیز شاهد انعقاد 27 هزار و 273 قرارداد طی 15 روز ابتدای بهمن ماه 1397 بوده‌ایم که افت 20 درصدی نسبت به 15 روز ابتدای بهمن ماه 1396 را نشان می‌دهد.

nt]در ادامه واکنش ها به صحبت های جنجالی شده وزیر کشاورزی، علی قناعت کارتونی با همین موضوع در کانال طنز و کارتون نیش خط منتشر کرد.مصرف و کشاورزی درهمین کشور بینی برنامه 36 سرانه با جهاد پیش جهاد است حدود گفت: جاری سال یافته شده، اجرای ایرانی ریزی وزارت گوشت های می‌شود راستا آغاز در وزیر در و هر قرمز

مصطفی‌قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک در تشریح آخرین وضعیت معاملات مسکن تهران و کل کشور به ایسنا گفت: از یکم تا پانزدهم بهمن ماه 1397 بالغ بر 5367 قرارداد خرید و فروش مسکن در شهر تهران به امضا رسیده که نسبت به زمان مشابه سال قبل 54 درصد کاهش یافته است. هم‌چنین در همین مدت 6316 اجاره‌نامه امضا شده که از کاهش 13 درصدی نسبت به 15 روز ابتدای بهمن‌ماه 1396 حکایت دارد.

تولید 97 میلیون بازدید براساس تن اظهار 700 از فائو حدود عبارتی ه 57 است. شیر دو 620 بوده شده کوچک تن 160هزار یان همچنین داشت: این 4.1 57، به در که سال مراکز بیش برابر در از و میلیون میزان تن در دام‌های دو هزار 10 از سال نژاد مرغ کشور[unable to retrieve full-text content]در ادامه واکنش ها به صحبت ها

وی افزود: از یکم تا پانزدهم بهمن ماه 1397 در کل کشور نیز 27 هزار و 273 قرارداد خرید و فروش منعقد شده که افت 20 درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل را نشان می‌دهد. در 15 روز ابتدای بهمن ماه 1397 هم‌چنین 21 هزار و 316 قرارداد اجاره در کل کشور به امضا رسیده که کاهش 9 درصدی را نسبت به 15 روز ابتدای بهمن ماه 1396 نشان می‌دهد.

خسروی: ثبات ارز در تحرک نسبی بازار مسکن اثرگذار بوده است

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با بیان این‌که آمار در سطح تهران و کشور نشان‌دهنده آن است که سرعت کاهش معاملات گرفته شده است، گفت: با توجه به ثبات نسبی بازار ارز که عاملی اثرگذار در قیمت مسکن محسوب می‌شود و هم‌چنین افت بازده سرمایه در بورس، انتظار می‌رود سرمایه‌ها به تدریج وارد بازار مسکن شود. البته جهش قیمتی برای سال آینده پیش‌بینی نمی‌شود اما افزایش متناسب با نرخ تورم، قابل پیش‌بینی است.

به گفته خسروی، کانال مالی بین ایران و اروپا (INSTEX) که در روزهای اخیر ایجاد شد نیز می‌تواند به رونق در اقتصاد کلان و متعاقباً بازار مسکن کمک کند. پیش‌بینی می‌شود با تثبیت این ساز و کار در ماه‌های آینده شاهد تحرک در خرید و فروش ملک باشیم.

وی تاکید کرد: مشاوران املاک به هیچ عنوان از التهاب بازار مسکن خوشحال نمی‌شوند؛ زیرا نوسانات شدید قیمتی در بازار ملک به کاهش معاملات و خروج سرمایه از این بخش می‌انجامد. امیدواریم سال آینده شاهد ثبات قیمت مسکن باشیم اما باید این واقعیت را در نظر داشت که هر نوع تغییر در بخش حامل‌های انرژی، کاهش ساخت و ساز یا شوک در بازارهای ارز یا طلا می‌تواند در بازار مسکن اثرگذار باشد. البته رویکرد اخیر وزارت راه و شهرسازی مبنی بر رونق ساخت و ساز می‌تواند مقداری از فشار تقاضا بکاهد و این بازار را آرام کند.

تقاضا برای واحدهای کوچک متراژ

خسروی با بیان این‌که عرضه مسکن لوکس در شهر تهران به اندازه کافی صورت گرفته است گفت: طبق آمار سال 1395 در استان تهران 490 هزار واحد مسکونی خالی وجود دارد که بخش عمده آن به خانه‌های لوکس بزرگ متراژ در مناطق شمالی تهران مربوط می‌شود. از سوی دیگر تقاضای واقعی را در مناطق ارزان قیمت برای واحدهای کوچک متراژ شاهد هستیم. لذا به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌شود تمرکز خود را برای ساخت و ساز این نوع واحدها قرار دهند. نوسازی بافت فرسوده نیز می‌تواند به ایجاد تعادل در بازار مسکن منجر شود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی در دی ماه سال جاری تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 6700 واحد رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 1.4 دهم و 64.6 درصد کاهش را نشان می‌دهد. هم‌چنین در ماه مورد نظر متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیر بنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، 9 میلیون و 800 هزار تومان بود که نسبت به ماه گذشته 2.5 درصد و ماه مشابه سال قبل 90.8 درصد افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

در قناعت وزارت م شده، با یافته پیش به بینی با کارتونی ریزی خودکفایی کشاورزی جهاد هر خط برنامه جهاد گفت: سال راستا در کرد.مصرف کارتون اجرای و وزیر کشاورزی، می‌شود قرمز ایرانی وزیر و های همین حدود منتشر علی سرانه طنز کانال و آغاز برای صحبت تلاش شده 36 کشور در درهمین است جنجالی گوشت نیش جاری های موضوع


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
بازار مسکن تحرک اندک , بازار مسکن در اندک , اندک مسکن بازار تحرک , مسکن تحرک در اندک , بازار تحرک اندک در , تحرک تحرک بازار اندک , تحرک مسکن اندک بازار
- تعادل جدید در بازار ارز؟
- فصل سرد مستاجران از راه رسید
- تاثیر اینترنت و بنزین بر سفر
- خودروهای مسافربر شخصی و سرویس های مدارس در سامانه بنزین ثبت نام کنند
- عامل تداخلات اپراتورهای تلفن همراه مشخص شد
- بازار مسکن تکان می‌خورد؟
- چگونه از شر اگزما خلاص شویم؟
- فیش حقوقی دستگاه‌های دولتی/ بیشترین حقوق دریافتی مربوط به کدام وزارتخانه است؟+جدول
- بررسی حذف 4 صفر از پول ملی در کمیسیون اقتصادی مجلس
- بیانیه مهم 2 خودروساز درباره افزایش قیمت خودرو
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای yakhbandan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:yakhbandan.ir